O mnie

Psycholog Online

Hej!
Miło, że jesteś. Mam na imię Aleksandra Juszczyk i jestem psychologiem.

Tworzę to miejsce dla ludzi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na drodze do „dorosłości”.
Wiem jak to jest być młodym, mieć przed sobą cały świat i słyszeć, że mogę wszystko. Zrozumiałam jednak, że ten ogrom możliwości często też przytłacza. Wiem, że na drodze ku dorosłości często potykamy się o problemy z akceptacją siebie, swojego wyglądu, sylwetki i z odnalezieniem swojego miejsca w świecie. Dlatego właśnie stworzyłam to miejsce.

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, a także psychoterapeutką w trakcie IV-letniego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Psychologia to nie tylko mój zawód ale także pasja, którą chcę się dzielić z innymi. Moją misją jest, by ta wiedza wyszła poza gabinety psychoterapeutów i pomagała nam w codziennym życiu :).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w wielu miejscach zajmujących się pomocą ludziom - szpitalach – w Klinice Stresu Bojowego na Szaserów czy oddziale psychiatrii dziecięcej Szpitala Banacha w Warszawie ale także bardziej biznesowych – wykorzystując wiedzę psychologiczną za pomocą narzędzi technologicznych (np. aplikacji). Obecnie współpracuję między innymi z Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzę konsultacje psychologiczne. Pracuję także jako badacz jakościowy. Naukowo interesuję się obrazem ciała, tym jak media i wszechobecne szczupłe modelki wpływają na to jak czujemy się w swoje skórze. W skrócie pomagam polubić siebie ;).

Udzielam konsultacji psychologicznych online , prowadzę warsztaty, a także piszę, edukuję i daje proste narzędzia do wykorzystania w domu. Podpowiadam jak nie zwariować pod presją mediów, które każą nam codziennie wyglądać idealnie, a także wieść życie pełne sukcesów.

Prywatnie jestem pasjonatką podróży – tych małych jednodniowych wypadów na działkę i tych większych planowanych eskapad. Gdy tylko mam chwilę wolnego wyjeżdżam lub planuje kolejne wypady ;). Cieszę się, że jesteś i zapraszam – zostań na dłużej :)!

Zapoznaj się z moimi artykułami, lub skorzystaj z  poradnictwa psychologicznego przez Skype!

PSYCHOLOGIA W PRAKTYCE- "Terapia na wyciągnięcie ręki"
Artykuł dotyczący psychologicznych narzędzi technologicznych
https://psychologiawpraktyce.pl/artykul/terapia-na-wyciagniecie-reki


WYRWANE Z KONTEKSTU - "Szanuj swój sen. Czyli Nightly vs. bezsenność"
https://www.wyrwanezkontekstu.pl/motywacja/nightly-bezsennosc/?fbclid=IwAR2oRqAfzWhQ2VRHq5t-XSZuOm0-c7SkJxF9s-aeOa1zgXQbkAtFYE_bc-s

ZDROWOMANIA
Cykl wywiadów o psychologii snu


Dane kontaktowe

Psycholog Online - Aleksandra Juszczyk
www.poreczna.pl
poreczna.kontakt@gmail.com
Psychologia na wyciągnięcie ręki