Świąteczny prezentownik dla pasjonata psychologii

grudnia 29, 2019Święta coraz bliżej i powoli zaczynamy myśleć o upominkach dla naszych bliskich. Dlatego dzisiaj świąteczny prezentownik dla pasjonata psychologii i osoby zainteresowanej zdrowiem psychicznym.

Bardzo lubię tą świąteczną atmosferę i powiem szczerze, że prezenty wolę nawet dawać niż dostawać! Bo to przecież nie sam prezent jest w Święta najważniejszy ale to, że ktoś o nas pomyślał i zadał sobie trud znalezienia drobiazgu, który wpisuje się w nasze zainteresowania. 

Na co dzień często skupiamy się na sobie – swoich problemach, celach, zadaniach do wykonania. Każdy prezent dany od serca jest więc oznaką, że chociaż na chwilę pomyśleliśmy o naszych bliskich i ich potrzebach. 

I nie musi to być prezent materialny! Bardzo często najcenniejszym, co możemy ofiarować drugiej osobie to doświadczenie – czas spędzony razem, bądź czas poświęcony jej pasji 😊! Takie doświadczenie buduje relacje i potrafi nasycić wspomnieniami na dłużej. Doświadczenia mają też tą przewagę, że trudniej je ze sobą porównać, co nas zabezpiecza – bo jako ludzie mamy często tendencję do porównań społecznych. 

Okej, a teraz do rzeczy – przedstawiam Wam moją listę prezentów dla pasjonata psychologii -  może to być osoba, która zawodowo jest związana z tym obszarem ale też taka, która po prostu interesuje się zdrowiem psychicznym!

Świąteczny prezentownik dla pasjonata psychologii:

1. Subskrypcja na jedną z aplikacji psychologicznych

To pierwszy z prezentów doświadczeniowych. Podaruj bliskiemu dostęp do pełnej wersji ciekawej aplikacji. To pomysł, który do głowy przyszedł mi od razu, bo sama ostatnio zainwestowałam w wersję premium aplikacji Headspace – pozwalającej poznać techniki Mindfulness.

Z tej działki polecam Wam właśnie Headspace i Calm. Dzięki takiej subskrypcji możemy przez miesiąc/rok ćwiczyć techniki mindfulness w zaciszu swojego domu, bez ograniczeń. Myślę, że każdy fan psychologii doceni prezent, który da mu okazję do własnego rozwoju.
Dodatkowo Headspace oferuje atrakcyjną zniżkę dla studentów! 


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o technikach Mindfulness oraz o tym dlaczego gorąco zachęcam, żeby się z nimi zapoznać, przeczytajcie mój poprzedni post 😊.

2. Szkolenie psychologiczne online 

Jeśli osoba, którą obdarowujecie jest zainteresowana poszerzaniem swojej wiedzy psychologicznej, myślę że będzie to ciekawy pomysł.

Psychologicznych kursów online znajdziecie już w tej chwili bardzo wiele. Zarówno na stronach polskich, jak i na dużych anglojęzycznych stronach, agregujących kursy z różnych dziedzin. Jest to często wydatek dużo mniejszy niż subskrypcja aplikacji, a pozwoli zagłębić się w interesującą dziedzinę psychologii. Znajdziecie kursy dotyczące rozwoju osobistego, psychologii dziecięcej, psychologii par. Jedną ze stron, którą w tej dziedzinie polecam jest udemy.

3. Książka 

To zawsze dobry pomysł, tym bardziej, że ciekawych propozycji psychologicznych mamy naprawdę wiele. 

W tej dziedzinie polecam oczywiście wydawnictwo GWP, które w tym roku zaskoczyło mnie ilością naprawdę ciekawych nowości. Znajdziecie pozycje związane z dziećmi, młodzieżą i takie, które pozwolą na rozwój osobisty. Ze swojej strony polecam Wam – „Pożegnaj wagę” i „Emocjonalne pułapki przeszłości. Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?”

 

Kolejna kategoria to książki, które może nie są stricte psychologicznymi poradnikami ale o obszar psychologii zahaczają. W tej dziedzinie mogę polecić z całego serca „Czując. Rozmowy o emocjach” – gdzie każdy rozdział jest rozmową z innym specjalistą z dziedziny zdrowia psychicznego, o jednej emocji.

Jako drugą, polecam Wam książkę, którą czytam obecnie – „Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia.” Książka opowiada o tym dlaczego mimo postępu technologicznego, w dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej zaganiani niż wcześniej – kiedy wszystko trzeba było robić ręcznie. Pokazuje co nam to wieczne zaganianie robi i jak można nic nie robić, bez poczucia winy 😊.4. Kolorowanki relaksacyjne – to kolejny pomysł na prezent, który pozwoli nam się zrelaksować i być obecnym tu i teraz.

Kolorowanki zwykle kojarzą nam się tylko z dziećmi – a to błąd! Bo na rynku mamy dostępnych już wiele kolorowanek dla dorosłych – bardziej skomplikowanych, wymagających precyzji i pozwalających nam oderwać się od trudów dnia codziennego. Mimo, że w dzieciństwie nie byłam wielką fanką plastyki, to teraz z chęcią tworzę wieczorami własne kolorowe obrazy.

Takie kolorowanki znajdziecie np. w empiku.


 

5. Kalendarz – taki który pozwoli poukładać codzienne obowiązki, zaplanować ważne wydarzenia, zapisać swoje myśli.

Najlepiej kalendarz, który będzie miał sporo miejsca wolnego, do tego, by spisywać co nam przychodzi do głowy. Taki kalendarz przyda się też, jeśli mamy zacząć uczestniczyć w terapii – będziemy mogli wtedy spisywać w nim najważniejsze wnioski.

6. Prenumerata czasopisma psychologicznego – To znów prezent związany z aktualizowaniem wiedzy psychologicznej i byciem na bieżąco z nowinkami ze świata psychologii 😊.

W tej materii polecam, zapoznajcie się z ofertą czasopisma „Psychologia w praktyce”, w którym swego czasu opublikowałam artykuł (oczywiście dotyczący połączenia psychologii i nowych technologii!)To już koniec mojego prezentowika. Mam nadzieję, ze któraś z moich propozycji zainspirowała również Was 😊! A może macie jeszcze inne pomysły? Chętnie przeczytam każdy z nich!

Przeczytaj również

0 komentarze

Dane kontaktowe

Psycholog Online - Aleksandra Juszczyk
www.poreczna.pl
poreczna.kontakt@gmail.com
Psychologia na wyciągnięcie ręki